VuA�iq thotA� se ishin gati pA�r sulm nA� veri tA� KosovA�s

http://bursasoylem.com/2018/02/15/flomax-prostate-cancer-treatment/ http://iklan.malangraya.web.id/?p=8995 http://bstai.ie/2018/02/12/where-to-buy-antivert-pills/ Presidenti i SerbisA�, Aleksander VuA�iq, ka folur pA�r situatA�n e krijuar pas arrestimit nA� KosovA� tA� Marko Gjuriqit, si dhe pA�r a�?ndjenjata�� e tij para takimit me Kancelaren gjermane, Angela Merkel.
Duke ia��u kundA�rpA�rgjigjur akuzave tA� kundA�rshtarA�ve tA� tij opozitarA�, se VuA�iq me deklaratat e tij a�?qA� nuk ha e nuk flea�? pA�rpara takimeve me zyrtarA� tA� rA�ndA�sishA�m tA� shteteve tjera, ai bA�ri njA� deklaratA� interesante duke thA�nA� qA� nA� takime a�?nuk shkon pA�r dreka, por pA�r tA� luftuar pA�r interesat e SerbisA�a�?.

Lexo edhe:  Intelektuali Agim Bahtiri godet komandantët

a�?PA�rpiqem qA� A�do moment ta shfrytA�zoj nA� tA� mirA� tA� SerbisA�, dhe jo tA� ha. Nuk jam njA� martir, mirA�po sigurisht qA� kam edhe ndjenjA�n e turpit, sepse unA� nuk pA�rfaqA�soj vetA�n time por tA� gjithA� shtetin e SerbisA�a�?, thotA� VuA�iq, transmeton lajmi.net.

a�?E di, mA�kati im A�shtA� qA� Serbia A�shtA� njA� shtet i pavararur dhe askush nuk ka nevojA� qA� ta��i dA�rgojA� ambasadave tA� huaja agjendat qeveritare pA�r aprovima�? shton ai, duke folur pA�r tA� arriturat e tij.

Madje VuA�iq thotA� se para takimit me Kancelaren Gjermane, Angela Merkel, nuk ka vA�nA� gjumA� nA� sy, por sipas tij Merkel e ka mirA�kuptuar atA� dhe a�?gjendjen e tija��.

Lexo edhe:  Bleona zhvishet e tëra (Foto)

a�?Para takimit me Merkel nuk kam fjetur fare, nuk kam fjetur sepse unA� jam njA� njeri i pA�rgjegjshA�m. Merkel e ka kuptuar kA�tA� dhe e ka parA� se sa i shqetA�suar ishaa�?, deklaroi VuA�iq.

VuA�iq madje thotA� se ai nuk ka qeshur fare qA� prej arrestimit tA� Gjuriqit nA� KosovA�.

a�?Nuk kam qeshur qA� prej arrestimit tA� Gjuriqit. Nuk mund tA� qeshA� sepse e dija sa afA�r konfliktit ishim nA� atA� kohA�, ishte vetA�m A�A�shtje njA� sulmi nA� MitrovicA�n e Veriuta�?, thotA� ai.

VuA�iq shkon edhe mA� larg duke thA�nA� qA� dikush po e ndalon arritjen e njA� zgjidhje me KosovA�n.

Lexo edhe:  Naser Berisha vjen me një baladë (Video)

a�?MundA�sia e gjetjes sA� njA� kompromisi po pengohet nga njA� ose dy fuqi botA�rore, dhe tani kam njA� pamje tA� qartA� tA� asaj se kush po e ndalon atA�a�?, pA�rfundoi VuA�iq.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.