Tentim vrasje nA� Prizren, arrestohen dy persona

http://swidw.nl/?p=13634 Policia e KosovA�s ka arrestuar dy tA� dyshuar pasi qA� tA� njA�jtit pas njA� mosmarrA�veshje lidhur me njA� kontest pronA�sor, kanA� plagosur njA� person, njofton Klan Kosova.

Viktima A�shtA� dA�rguar nA� spitalin e Prizrenit dhe A�shtA� jashtA� rrezikut pA�r jetA�.

NjA�sia policore ka konfiskuar njA� pushkA� gjysmA� automatike me 26 fishekA� dhe gjatA� kontrollimit tA� shtA�pive kanA� gjetur edhe 395 fishekA�. Me urdhA�r tA� prokurorit njA�ri nga tA� dyshuarit A�shtA� dA�rguar nA� mbajtje, ndA�rsa tjetri A�shtA� liruar.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.