Shefja pA�r politikA�n e Jashtme tA� BE-sA�, Mogherini mbA�rrin sot nA� TiranA�

GjatA� ditA� sA� sotme pritet tA� mbA�rrijA� nA� TiranA� shefja pA�r politikA� tA� Jashtme tA� BE-sA�, Federica Mogherini, e cila do ketA� disa takime, pas dorA�zimit tA� progres raportit tA� KE pA�r hapjen e negociatave tA� anA�tarA�simit.

MA�sohet se raporti do tA� bA�het publik nga ambasadorja e BE, Roamana Vlahutin sot nA� orA�n 16:30 gjatA� takimit qA� do zhvillojA� me kryeministrin e ShqipA�risA� Edi Rama.

Axhenda:
Rreth orA�s 16:30 ambasadorja e BE-sA� nA� TiranA�, Romana Vlahutin bashkA� me kryeministrin Edi Rama, qA� do tA� bA�jnA� publike raportin pA�r hapjen e negociatave.

Lexo edhe:  Gili sot ka festë!

17.30-18.00 Vlahutin pritet nga Kreu i Kuvendit Gramoz Ruci. Pasditen e sA� martA�s, nA� TiranA� mbA�rrin Mogherini, e cila do tA� darkojA� me kryeministrin Rama. Takimet e saj zyrtare do tA� zhvillohen gjatA� ditA�s sA� mA�rkurA�, ku nA� orA�n 11:00, do tA� ketA� njA� konferencA� shtypi me kreun e qeverisA�, Rama.

Kryediplomatja e BE-sA� do tA� ketA� takime edhe me Presidentin e RepublikA�s, Ilir Meta si dhe me kryetarin e PartisA� Demokratike Lulzim Basha. e pranishme edhe kryetarja e LA�vizjes Socialiste pA�r Integrim, Monika Kryemadhi, shkruan syri.net, transmeton Klan Kosova. http://frc.dasmaninstitute.org/?p=2975 http://odangokakumei.com/archives/668

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.