Sekreti i japonezeve pA�r lA�kurA� tA� pastA�r, mund ta aplikoni tA� gjithA�

A e dini se A�farA� bA�jnA� gratA� japoneze qA� tA� kenA� lA�kurA� tA� shkA�lqyeshme dhe tA� hijshme?

Pas njA� hulumtimi, kuptohet pA�r njA� ritual japonez tA� ujit tA� pijshA�m nA� stomak bosh menjA�herA� sapo tA� zgjoheni nA� mA�ngjes, transmeton lajmi.net

Sipas studimeve tA� shumta, kjo praktikA� e thjeshtA� siguron rezultate pozitive nA� lidhje me kushtet e ndryshme shA�ndetA�sore.

NA�se nuk ndiheni energjike, lA�kura dhe flokA�t ju dobA�sohet, trupi ju dA�rgon sinjale se nuk funksionon mirA�, lodheni nga vizita tek mjekA�t tA� cilA�t ua pA�rshkruajnA� tA� njA�jtat gjA�ra dhe ua pA�rshkruajnA� tA� njA�jtA�n receptA�, atA�herA� filloni me aplikimin nA� praktikA� tA� kA�saj metode.

Lexo edhe:  Maskë për gjinj të fortë

Rezultatet janA� mahnitA�se.

-Filloni tA� ndiheni fresh dhe tA� shA�ndetshA�m.

-Metabolizmi ju rregullohet.

-Humbni peshA�.

-LA�kura ju pA�rmirA�sohet.

-FlokA�t fillojnA� tA� duken mA� mirA�.

-Nuk do tA� keni infeksione nA� traktin urinar.

-Imuniteti juaj do tA� forcohet ndaj sA�mundjeve.

Ndiqni kA�tA� metodA� pA�r tA� qenA� energjik gjithA� ditA�n:
Pini katA�r gota ujA� menjA�herA� pas zgjimit, para se tA� lani dhA�mbA�t dhe nA� stomak bosh. NA�se e keni tA� vA�shtirA� me katA�r gota, filloni me njA� dhe gradualisht shtoni sasinA�. Mos hani asgjA� pA�r 45 minutat e ardhshme. Pas 45 minutash mund tA� hani dhe tA� pini normalisht.

Lexo edhe:  Studimi tregon arsyet pse duhet të martoheni

Mos hani ose pini ndonjA� gjA� pA�r dy orA� pas mA�ngjesit, drekA�s dhe darkA�s.Kur mund tA� prisni rezultatet?

Diabeti ose pacientA�t me hipertension: 30 ditA�.

PacientA�t me kapsllA�k dhe gastrit: 10 ditA�.

PacientA�t me turbekuloz: 90 ditA�. http://remontkorolyov.ru/business-plan/ http://spravzhnja.in.ua/ucb-keppra-sales

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.