Salah po kA�rkon shtA�pi nA� Madrida��!

http://axelsonsint.se/?p=15212 Salah A�shtA� duke kA�rkuar shtA�pi nA� Madrid, ai A�shtA� i lumtur me interesimin e Realit dhe A�shtA� duke shqyrtuar seriozisht mundA�sinA� pA�r ta��i thA�nA� a�?poa�� Los Blancos, bA�n tA� ditur Don Balon.
40 gola nA� tA� gjitha garat, 30 nA� PremierligA� dhe njA� ndA�r favoritA�t pA�r tA� fituar a�?KA�pucA�n e ArtA�a�?, Mohamed Salah, po shijon njA� sezon A�ndrrash qA� nA� debutim me Liverpoolin, raporton Gazeta Express.

Forma fantastike qA� po kalon 25 vjeA�ari nA� Angli, ka ngjallur interesimin e shumA� klubeve Evropiane dhe nA� mesin e tyre A�shtA� edhe Real Madridi.

Lexo edhe:  Si kanë ndryshuar kostumet e notarëve në lojërat olimpike (Foto)

Sipas Diario Gol, lojtari ka nisur tA� kA�rkojA� pA�r shtA�pi nA� Madrid para transferimit nA� kryeqytetin e SpanjA�s.

Ish shoku i skuadrA�s, Philippe Coutinho, e ka informuar Lionel Messi qA� tA� bA�hen gati pasi Real Madridi do ta transferojA� anA�sorin egjiptian.

Coutinho vazhdon tA� komunikojA� me lojtarA�t nga a�?Anfielda�? dhe ai tashmA� e di tA� ardhmen e Salahut.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.