Rexhep Selimi shkruan disa fjalë për komandant Gurin (Foto)

 

Për vdekjen e ish-komandantit të UÇK-së, Jetullah Qarrit, ka shkruar disa fjalë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi.

Ai ka thënë se Qarri do të mbetet i gjallë dhe i pathyeshëm, ashtu siç e ka njohur në luftën e UÇK-së.

Ky është komenti i plotë i Selimit:

Kurre nuk ike nga lufta, por nga jeta na ike shpejte, Komandant Guri!

Per mua do te jesh gjithmone i gjalle e i pathyeshem, ashtu sic te takova ne Ushtrine Clirimtare te Kosoves e ne Ushtrine Clirimtare Kombetare.
Lavdi Jetullah Qarrit – Komandant Guri!

Lexo edhe:  Rexhep Selimi refuzon dekoratën e presidentit Thaçi

Lexoni edhe: