Prokurorja i liron hajnat e dyshuar pA�r 20 vjedhje

 

http://hairclinixgroup.com/2018/02/13/street-price-of-zanaflex/ http://tinkermotors.com/2018/02/12/purchase-probalancspa/ Policia e KosovA�s mA�ngjesin e sotA�m ka arrestuar nA� flagrancA� dy persona nA� PrishtinA� duke kryer njA� vjedhje. http://www.loperaysimon.com/?p=4410

NjA�ri prej tA� arrestuarve dyshohet se ka gisht nA� rreth 20 raste tA� tjera tA� natyrA�s sA� njA�jtA�.

Por pavarA�sisht arrestimit tA� tyre dhe suksesit tA� madh tA� policisA�, prokurorja e rastit Iliriana A�ollaku Tafa ka vendosur qA� tA� njA�jtit tA� lirohen nA� procedurA� tA� rregullt, raporton Indeksonline.

Lidhur me kA�tA�, Indeksonline ka kontaktuar Kryeprokurorin e ProkurorisA� Themelore nA� PrishtinA�, Imer BekA�n pA�r tA� mA�suar se pse janA� liruar personat nA� fjalA�.
Me kA�tA� rast, Beka ka sqaruar kA�tA� situatA�.

Lexo edhe:  ATK njofton për rimbursimin e kuponëve fiskal

a�?Rasti A�shtA� vjedhje e rA�ndA� nA� tentativA�, prokurorja e ka bA�rA� ndalimin mirA�po kur kanA� kalu 6 orA�t ajo i ka liru tA� njA�jtit sepse Policia e ka kalu afatin e duhur ligjor, A�shtA� dashur brenda gjashtA� orA�ve me marrA� aktvendim pA�r ndalim kA�shtu qA� kanA� dA�shtu pA�r shkak se policia nuk e ka lajmA�ruar me kohA� rastin, po ashtu e kanA� gjetur edhe njA� sasi tA� vogA�l droge mirA�po edhe vjedhje e rA�ndA� nA� tentativA�a�? , ka thA�nA� Beka pA�r a�?Indeksonlinea�?.

MA� tej, ai ka shtuar se nesA�r prokurorja do tA� fillojA� rast ndaj policA�ve nA� Inspektoriatin Policor tA� KosovA�s.

Lexo edhe:  Sa janë gjasat që Jakup Krasniqi t’i bashkohet Vetëvendosjes

NdA�rkohA�, Policia e KosovA�s pA�rmes njA� njoftimi bA�ri tA� ditur se sot arrestoi tA� dyshuarit K.Y dhe Gj.K tA� cilA�t po tentonin tA� kryenin vjedhje tA� rA�ndA� nA� njA� rrugA� tA� kryeqytetit.

a�?Sot rreth orA�s 04:00, zyrtarA�t policor tA� stacionit Qendra nA� PrishtinA�, kanA� arrestuar nA� flagrancA� dy persona tA� dyshuar, deri sa po tentonin tA� kryenin njA� vjedhje nA� rrugA�n a�?Sylejman Vokshia�?nA� PrishtinA�.

PA�rmes linjA�s emergjente policia ka pranuar informatA�n, pA�r njA� vjedhje nA� progres dhe menjA�herA� nA� vendin e ngjarjes kanA� dalA� tA� gjitha njA�sitet e nevojshme policore, dhe kanA� ndA�rmarrA� njA� aksion tA� shpejtA�, i cili ka rezultuar me arrestimin e dy personave tA� dyshuar: K.Y., mashkull, 32 vjeA�, shtetas i RepublikA�s sA� KosovA�s dhe Gj.K., mashkull, 27 vjeA�, shtetas i RepublikA�s sA� KosovA�sa�?, thuhet nA� njoftimin e PolicisA� sA� KosovA�s.

Lexo edhe:  Keanu Rives bëhet mysliman: Njerëzit besojnë në Zot, ndërkohë që në dorë kanë një shishe alkool

Gjithashtu pA�r ekzaminim mA� tA� thellA� nga ana e policisA�, A�shtA� konfiskuar edhe vetura Pegueot me targa tA� RepublikA�s sA� KosovA�s, nA� tA� cilA�n A�shtA� gjetur dhe konfiskuar njA� sasi e vogA�l e substancA�s sA� dyshuar narkotike.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.