Priten sanksione tA� reja ndaj RusisA�

 

ShtA�pia e BardhA� tha tA� hA�nA�n se Shtetet e Bashkuara po shqyrtojnA� vendosjen e sanksioneve tA� reja ndaj RusisA�, pA�r mbA�shtetjen ndaj Presidentit Bashar al-Assad nA� luftA�n civile 7-vjeA�are dhe nA� pA�rdorimin e armA�ve kimike. http://carlsberg.ve-ya.com/cost-of-brand-name-toprol-xl/ http://semearconsultoria.com/bactrim-generic-drug/

Sarah Huckabee Sanders, Sekretare e Shtypit e ShtA�pisA� sA� BardhA�, tha se a�?vendimi do tA� merret nA� tA� ardhmen e afA�rta�?.

TA� dielA�n, Nikki Haley, ambasadorja e SHBA nA� Kombet e Bashkuara, la tA� kuptohet se vendimi pA�r sanksione tA� reja A�shtA� marrA� tashmA�.

Ajo tha nA� njA� intervistA� pA�r televizionin CBS NEWS, se Sekretari i Thesarit Steven Mnuchin a�?ka pA�r ta��i njoftuar sanksionet e reja tA� hA�nA�n dhe se sanksionet do tA� prekin drejtpA�rdrejt kompanitA� qA� kanA� lidhje me pajisjet qA� janA� pA�rdorur pA�r armA�t kimike tA� Assadit.a�?

Lexo edhe:  Kështu drogohen nxënësit në Prishtinë (Video)

Diplomatja amerikane Haley, tha se ajo mendon se a�?tA� gjithA� ne dA�rguam njA� mesazh tA� fortA�a�? tA� shtunA�n e kaluar me sulmet me raketa ndaj objekteve tA� prodhimit tA� armA�ve kimike nga SHBA, Britania, dhe Franca dhe se a�?shpresojmA� qA� ata kanA� pA�r ta dA�gjuar mesazhin tonA�a�?.

Moska po e dA�non mundA�sinA� e sanksioneve tA� reja ndaj saj, qA� u shtohen sanksioneve tA� mA�parshme tA� PerA�ndimit, si ndA�shkim pA�r mbA�shtetjen e separatistA�ve pro-rusA� nA� UkrainA�n lindore, qA� luftonin me forcat e Kievit.

a�?QA�ndrimi me sanksione ndaj RusisA� po bA�het njA� ide fiksea�?, tha zA�dhA�nA�si i Kremlinit Dmitry Peskov. a�?Ne pA�rsA�ri i konsiderojmA� kA�to sanksione si tA� paligjshmea��dhe jemi tA� bindur se A�do ekonomist mund tA� shohA� pA�rpjekje tA� hapura pA�r ta��i larguar kompanitA� ruse nga tregjet globale. Nuk kemi tA� bA�jmA� me asgjA� tjetA�r, veA�se me njA� rrA�mbim ndA�rkombA�tar tA� pasurive tonaa�?, a�� tha zA�dhA�nA�si i Kremlinit.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.