Poezia e babait emocionon Alban SkA�nderajn

NA� emisionin a�?Dua tA� tA� bA�j tA� lumtura�?, i ftuar kA�tA� javA� ka qenA� kA�ngA� kA�ngA�tari Alban SkA�nderaj.

Ai ishte i ftuar pA�r tA� befasuar njA� vajzA� tA� vogA�l tA� quajtur Irina, por befasitA� nuk kanA� pasur tA� ndalur as pA�r atA� vet.

Moderatorja e emisionit, Arbana Osmani, kishte menduar qA� pA�r Albanin tA� organizojA� njA� surprizA� vA�rtet tA� kA�ndshme.

http://www.baitboatforsale.com/2018/02/college-essay-help/
Ajo dhe produksioni kishin ftuar aktorin e njohur nga Kosova, A�un LajA�in, pA�r tA� recituar njA� nga poezitA� mA� tA� bukura tA� shkruar nga babai i Albanit nA� vitin 1997.

Lexo edhe:  MASHT thirrje publike për nominim për anëtarë të Këshillit Shtetëror të Cilësisë në AKA

NA� atA� kohA�, Albani ishte larguar pA�r nA� Itali dhe ndjente shumA� mall pA�r familjen e tij.

UnA� jam natyrA� qA� emocionoj dhe emocionohem shpejt. FatkeqA�sisht jam nA� luftA� tA� vazhdueshme me emocionet qA� tA� mos mA� rrA�mbejnA�. MA� ktheve pas nA� kohA� dhe mA� rrA�mbeve me interpretimin tA�nd. KA�tA� poezi e ka shkruar babai im kur unA� u nisa pA�r nA� Itali dhe kisha mA� shumA� se njA� muaj pa folur me ataa�?, ka thA�nA� ndA�r tA� tjerash kA�ngA�tari SkA�nderaj.

http://www.irisevers.nl/buy-cannabis-seeds-toronto/

http://scandipac.se/?p=1653
NdA�rkohA�, aktori LajA�i ka emocionuar nA� masA� tA� madhe kA�ngA�tarein dhe pubikun me interpreimin e tij.
Kjo A�shtA� poeziz e shkruar nga babai i Albanit, e cila u recitua mbrA�mA�:

Lexo edhe:  UNDP dhe MASHT lansojnë Udhëzuesit Anti-Korrupsion për Mësimdhënës dhe Nxënës

Tri javA� pa sy,
Tri javA� pa fjalA�,
UnA� dhe ime shoqe,
Dy tA� vdekur, gjallA�.
BuzA�ta��kapak burgu
SytA�, hije muzgu.
Kthejma�� kryet, shikojma�� nga deti,
LA�kundje, tA�rmeti
I kthejmA� nga qielli, asnjA� rreze dielli
Si statuja, ngrirA�,
Me zemA�r tA� mpirA�,
ShikojmA� nA� errA�sirA�.
Deti nxjerr tA� vdekur,
Ne presim tA� mekur,
Ne presim njA� lajm, njA� lajm pA�r tim bir
RrA�mbyer nga ikja qA� sa��pati mA�shirA�
Lutemi Zotit, qoftA� lajm i mirA�!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.