Plagoset me armA� nga fqinji njA� burrA� nA� Prizren

http://22.vlsadik.ru/?p=3627 Sot rreth orA�s 10:00 tA� mA�ngjesit nA� rrugA�n a�?Brigada 128a�? nA� Prizren ka ndodhur njA� plagosje me armA� zjarri.

Policia e Prizrenit njofton se njA� i dyshuar pas njA� mosmarrA�veshjeje pronA�sore, ka tentuar ta privojA� nga jeta fqinjin e tij i cili ka pA�suar plagA� nA� afA�rsi tA� gjurit, pA�rcjell Klan Kosova.

a�?I plagosuri A�shtA� ndalur pA�r trajtim mjekA�sor nA� EmergjencA�n e Spitalit Rajonal nA� Prizren, ndA�rkaq, policia e ka arrestuar tA� dyshuarin dhe e ka sekuestruar njA� pushkA� gjysmA� automatike me 26 fishekA�a�?, thuhet nA� kumtesA�.

Lexo edhe:  Ministri i Arsimit: Kosova ka nevojë për 142 shkolla të reja

a�?GjatA� bastisjes sA� shtA�pisA� janA� gjetur dhe sekuestruar edhe 395 fishekA� tA� kalibrit tA� panjohur. Me vendim tA� prokurorit tA� shtetit i dyshuari ndalet nA�n masA�n e arrestit pA�r 48 orA�a�?.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.