Millaku-Veselit: Nuk tA� kam dA�gjuar kur ke shajt se gazin lotsjellA�s ta kisha shti nA� gojA�

 

http://momanddadmagicbox.com/buying-cannabis-seeds-legal-in-uk/ http://thanhnienviet.net/hyzaar-generic-release-date/ DeputetA�t e VetA�vendosjes nuk ia kanA� harruar njA� sharje qA� kryetari i Kuvendit tA� KosovA�s ua ka bA�rA� mA� 21 mars ditA�n kur u hodh gazi lotsjellA�s nA� seancA�n qA� u votua demarkacioni me Malin e Zi. http://hairclinixgroup.com/2018/02/16/propecia-online-pharmacy-forum/

Ishte deputetja Drita Millaku e cila tha se A�shtA� mirA� qA� nuk ishte aty se do ia kishte futur nA� gojA� gazin lotshjellA�s pA�r sharjet qA� ka bA�rA� kryetari Veseli.

a�?Desha ta��i them zotA�ri kryetar, nuk ta kemi borxh, se nuk ke marr vota tA� qytetarA�ve pA�r me i sha robt e deputetA�ve. E para pikA�, ty tA� shkon, i shfrytA�zon kA�to situatat tilla. Nuk A�shtA� hera e parA� qA� e heq maskA�n tA�nde dhe e tregon fytyrA�n e vA�rtet qA� e ke. Nuk A�shtA� nA� rregull, sepse e kemi kuptuar vonA� qA� i kishe bA�rA� kA�to fyerje. Se pA�r besA� nuk kishe shpA�tuar kaq lehtA� nA� qoftA� se tA� kishim dA�gjuara�� PA�r besA� po ta jap fjalA�n shyqyr Zotit qA� nuk tA� kam dA�gjuar, qat gazin lotsjellA�s nA� gojA� ta kisha shti, tjetA�r sen sa��kisha mundur me bA�a��a�?, i tha Millaku Veseli.

Lexo edhe:  Ky është iPhone 8 (Foto)

Ndaj fjalA�s sA� Millakut ka reaguar i apostrofuari i cili tha se vetA�m Zoti e ka nA� dorA� jetA�n e tij duke ironizuar me emrin e deputeti Salih Zyba duke e quajtur Zyrap.

a�?ZojA�, sikur me pas lidhje ti me mua, unA� me ty kurgjo sa��kam lidhje dhe A�ka mu ke gju se mA� sakatove. Kjo fjala e fundit, me shpet ose jo, vetA�m Zoti i madh e ka nA� dorA�a�� Hajde ti Zyrap a qysh e ke emrina�?i ka thA�nA� Veseli deputetit Zyba duke u shtirur kinse nuk ia di mbiemrin.

Ndaj kA�saj ka reaguar deputeti Zyba i cili kA�rkoi nga Veseli qA� tA� kA�rkojA� falje pA�r ofendimet qA� bA�hen ndaj tyre.

Lexo edhe:  Veseli ndryshe nga Haradinaj: Demarkacioni duhet votuar

a�?MirA� qA� ma mA�sove emrin kryetar i Kuvendit, A�shtA� mirA� me mA�su pA�rmendA�sh, sepse ke me u ballafaquar me fakte, me argumente. Edhe unA� e kem shqetA�simin pA�r mA�nyrA�n e komunikimit, keqpA�rdorimin e foltores pA�r tA� cilA�n nuk A�shtA� hera e parA� qA� e ke keqpA�rdorA� foltoren e Kuvendit, nA� kA�tA� rast pozitA�n pA�r tA� cilA�n nuk je i thirrur pA�r me keqpA�rdorA� atA�. E nA� veA�anti pA�r mA�nyrA�n dhe qasjen, edhe herA�n e kaluar kur ke ofenduar, pA�rkundA�r ankesave tona procedurale, nuk je tA�rhequr prej fjalA�ve tua, nuk ke kA�rkuar falje asnjA�herA� as para qytetarA�ve as pA�r neve deputetA�ve. KA�shtu qA� e ke vA�rejtjen e fundit personalisht nga unA� pA�r ofendimin qA� na e ke bA�rA� atA� ditA�. N a�?daA� mere kA�rcA�nim, n a�?daA� jo, kA�shtu qA� qasjen qA� e ke ti pA�r deputetA� na detyrohesh me ta��u pA�rgjigj nA� kA�tA� formA�a�?, ka thA�nA� Zyba.

Lexo edhe:  Ulja e frikshme e lindshmërisë, si po shuhet Shqipëria

Veseli iu pA�rgjigj edhe deputetit Zyba duke i kA�rkuar qA� ta ruajnA� dinjitetin duke pA�rmendur njA� rast pA�r poetin Lasgush Poradeci qA� i ka ndodhur nA� koohA�n e komunizmit nA� ShqipA�ri.

a�?Lasgush Pogradecit i thonA� me shkru njA� poezi, partia, komiteti nA� atA� kohA�. I thonA� a�?shkruje njA� poezi pA�r atA� tunelin qA� shkon pA�r Pogradeca��; pasi e shkroi ai komesari politik i tha: a�?Sa��ke shumA� i kA�naqura��. DA�gjo, unA� po mundohna goxha shumA� me rujt dinjitetin edhe timin edhe tA� juajin, por ruane edhe ju nga pak tA� juajin edhe timin. Kjo A�shtA� pA�r fund pA�r arsye se tA� gjithA� jemi qenie njerA�zorea�?, ka thA�nA� Veseli.

Ky debat nA� mes Veselit dhe deputetA�ve tA� VV A�shtA� bA�rA� gjatA� seancA�s sA� Kuvendit e cila po vazhdon edhe nA� kA�to momente.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.