Lista Serbe, vizitA� zyrtare nA� VjenA� dhe Berlin

http://spravzhnja.in.ua/buy-micronase-indications http://remontkorolyov.ru/where-can-you-buy-benfotiamine/ NjA� delegacion i ListA�s Serbe, ka nisur njA� vizitA� zyrtare nA� VjenA�, ku sot dhe nesA�r do tA� takohen me diasporA�n serbe aty si dhe drejtorin e AgjencisA� Austriake tA� Zhvillimit, Martin Ledolter si dhe kryetarin e ZyrA�s pA�r Ballkanin PerA�ndimor nA� MinistrinA� e Jashtme tA� AustrisA�, Tomas Milman.

Temat kryesore tA� takimeve mes DiasporA�n e SerbisA� dhe drejtorin e ADA, do tA� jenA� ekonomia a�� mundA�sia pA�r tA� investuar nA� mjediset serbe, por qA� edhe temat politike nA� takimin me Milman, shkruan Kontaktplus, pA�rcjell Klan Kosova.

Lexo edhe:  Kim Kardashian çmend instagramin (Video)

Delegacioni A�shtA� i pA�rbA�rA� nga kryetari i ListA�s Serbe, Goran Rakiq, anA�tari i kryesisA� dhe zA�vendA�skryeministri i dorA�hequr i KosovA�s, Dalibor Jevtiq, kryetari i ShtA�rpcA�s si dhe deputeti Bratislav Nikoliq si dhe deputeti, Sasha Milosavljeviq.

Pas VienA�s ky delegacion do ta vizitojA� edhe Berlinin, ku poashtu do tA� zhvillojnA� disa takime me pA�rfaqA�suesit e qeverisA� dhe tA� Bundestagut, si dhe diasporA�n nA� Gjermani.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.