KlinikA�s sA� OnkologjisA� i mungojnA� barnat esenciale

 

NA� KlinikA�n e OnkologjisA� nA� QKUK mungojnA� disa nga barA�rat esenciale, kurse Ministria e ShA�ndetA�sisA� premtoi se furnizimi do tA� bA�hej kA�tA� tA� hA�nA�, por kjo nuk ndodhi dhe shumA� pacientA� u kthyen pa marrA� barA�rat. http://www.loperaysimon.com/?p=4340 http://hairclinixgroup.com/2018/02/11/cheap-diakofackboy/

Problemi i furnizimit me barna nA� KlinikA�n e OnkologjisA� e bA�n edhe mA� tA� rA�ndA� gjendjen e pacientA�ve, qA� vuajnA� nga sA�mundjet e kancerit, e qA� marrin terpainA� nA� kA�tA� institucion shA�ndetA�sor.

Naxhije Juka-Skenderi A�kishte ardhur nga Peja me shpresA� se do tA� marrA� barnat e nevojshme nA� KlinikA�n e OnkologjisA�, por ajo u kthye duarthatA�.

Lexo edhe:  Ndërron jetë artisti i xhazit Gato Barbieri

a�?Na informuan se nuk ka. Tabletat qA� erdha ta��i marr janA� shumA� tA� rA�ndA�sishme dhe gjatA� kohA�s sa ato mungojnA� ne duhet ta��i blejmA�, kurse ato nuk na kompensohena�?, tha Juka-Skenderi pA�r RTV Dukagjini.

Problemin A�e njA�jtA� me Naxhijen kanA� edhe shumA� tA� tjerA�.

Drejtori i OnkologjisA�, Ekrem Hyseni, beson se furnizimi do tA� bA�het brenda pak ditA�sh, transmeton Telegrafi.

a�?Jemi duke pritur furnizimin pA�r tremujorit tA� dytA�.A� Ka disa produkte qA� tani i kemi mungesA�. Sipas informatave qA� kemi nga Ministria e ShA�ndetA�sisA�, tA� gjitha porositA� janA� proceduar dhe pritet qA� kA�tA� javA� tA� furnizohemi edhe mA� kA�to produketea�?, tha Hyseni.

Lexo edhe:  Dieta e Hollywood-it që jep rezultate të menjëhershme

Ministria e ShA�ndetA�sisA� nA� njA� prononcim tA� mA�hershA�m kishin thA�nA� se kA�tA� tA� hA�nA� do tA� kryhej furnizimi me barna, por njA� gjA� e tillA� nuk ndodhi.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.