Johnson: Ende nuk kemi vendosur pA�r sulmin tjetA�r nA� Siri

Britania do tA� shqyrtojA� a�?mundA�sitA�a�? me aleatA�t nA�se presidenti sirian, Bashar al-Assad pA�rdor sA�rish armA� kimike kundA�r popullatA�s nA� Siri, mirA�po deri mA� tash nuk A�shtA� planifikuar asgjA�, ka thA�nA� ministri i JashtA�m britanik, Boris Johnson.

Johnson ka mbA�shtetur vendimin e kryeministres britanike, Theresa May pA�r ta��iu bashkuar sulmeve tA� Shteteve tA� Bashkuara dhe FrancA�s, pA�r tA� qA�lluar bazat e armA�ve kimike nA� Siri, duke thA�nA� se ai vendim ka qenA� hapi i duhur pA�r tA� dA�nuar pA�rdorimin e armA�ve kimike.

a�?Ende nuk ka ndonjA� propozim nA� tavolinA� pA�r sulmet e ardhshme sepse deri mA� tash regjimi i Assadit nuk ka qenA� aq i pamend pA�r tA� nisur sulme tA� reja kimikea�?, ka thA�nA� ai pA�r BBC-nA�.

Lexo edhe:  Cozman nuk e harron lehtë Tunën, kujtimin e saj e mban me vete (Foto)

Shtetet e Bashkuara, Franca dhe Britania mA� 14 prill kanA� nisur sulme tA� pA�rbashkA�ta ajrore, pas sulmit tA� supozuar me armA� kimike qA� ka ndodhur javA�n e kaluar nA� qytetin sirian Duma dhe ka lA�nA� tA� vdekur dhjetA�ra persona. http://remontkorolyov.ru/generic-for-aldactone/ http://spravzhnja.in.ua/does-micardis-hct-have-a-generic

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.