Hoxhaj: Serbia po synon tA� nxis tensione nA� KosovA� pA�rmes lajmeve tA� rrejshme

 

http://anjo-reds.com/2018/02/paper-writing-service/ ZA�vendA�skryeministri i RepublikA�s sA� KosovA�s, Enver Hoxhaj ka pA�rgA�njeshtruar lajmin e publikuar nA� mediat serbe nA� lidhje me gjoja intervenim tA� mundshA�m tA� PolicisA� sA� KosovA�s nA� veri tA� KosovA�s. http://artystop.com/2018/02/16/order-lasuna-botanical-name/

Hoxhaj tha se mediat serbe po vazhdojnA� ta manipulojnA� publikun me lajme tA� rrejshme nA� lidhje me KosovA�n, dhe se kA�to lajme kanA� pA�r qA�llim destabilizimin e vendit.

Hoxhaj tha se se lajmi i publikuar nA� portalin serb Informer A�shtA� lajm i rrejshA�m qA� tenton tA� nxisA� tensione nA� MitrovicA�n veriore.

a�?Mediat serbe po vazhdojnA� ta manipulojnA� publikun me lajme tA� rrejshme nA� lidhje me KosovA�n. Lajmi i publikuar sot nga njA� portal, i cili njihet pA�r tendencA�n e manipulimit dhe lajmeve tA� rrejshme, pA�r gjoja intervenim tA� PolicisA� sA� KosovA�s nA� MitrovicA�n veriore, A�shtA� lajm i rrejshA�m dhe qA�llim keq, i cili synon tA� nxisA� tensione nA� veri tA� KosovA�sa�?, ka shkruar Hoxhaj.

Lexo edhe:  Japonezja 6 vjeçe po i mahnit të gjithë me pamjen e veçantë (Foto)

Hoxhaj shtoi se Policia e KosovA�s A�shtA� institucion me pA�rbA�rje multi-etnike, nA� shA�rbim tA� tA� gjithA� qytetarA�ve.

a�?KA�tA� e ka dA�shmuar edhe vlerA�simi ndA�rkombA�tar si policia mA� profesionale nA� rajona�?, ka pA�rfunduar Hoxhaj.

Portali serb, Informer, gjatA� ditA�s sA� sotme ka publikuar njA� shkrim ku flitet pA�r gjoja intervenim tA� PolicisA� sA� KosovA�s nA� veri tA� vendit, para datA�s 25 prill.

Informer njihet si portal tendencioz qA� jo-rrallA�herA� shpA�rndan lajme tA� rrejshme pA�r tA� nxitur tensione nA� KosovA�.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.