Haradinaj nuk merr pjesA� nA� seancA� pA�r ta��iu pA�rgjigjur interpelancave

Kuvendi i KosovA�s do tA� mblidhet sot nA� seancA� plenare, ku janA� caktuar pesA� interpelanca, katA�r prej tA� cilave, A�shtA� thirrur tA� raportojA� kryeministri Ramush Haradinaj.
ZA�dhA�nA�sja e QeverisA�, Donjeta Gashi ka deklaruar se kryeministri Ramush Haradianaj nuk do tA� mund tA� jetA� prezent nA� kA�to interpelanca pasi Qeveria A�shtA� nikoqire e pritjes sA� kryeministrit tA� BullgarisA�, Boyko Borissov-it.

Ardhja e tij A�shtA� bA�rA� me ftesA� tA� presidentit tA� vendit, Hashim ThaA�i, i cili ditA� mA� parA� kishte zhvilluar njA� bisedA� telefonike me tA�, ku ndA�r tA� tjera kishin folur edhe pA�r Samitin e Sofjes, qA� vlerA�sohet i rA�ndA�sishA�m pA�r rrugA�timin e shteteve tA� Ballkanit PerA�ndimor drejt anA�tarA�simit nA� Bashkimin Evropian.

Lexo edhe:  Teuta Rugova: Veprova ashtu siç do të kishte bërë babai im!

Kryeministri bullgar do tA� takohet edhe me presidentin Hashim ThaA�in dhe kryeparlamentarin, Kadri Veselin.

http://www.kangle.se/buy-zanaflex-cod/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.