Gruaja qA� bA�ri dje vetA�vrasje nA� Gjilan A�shtA� motra e zA�vendA�sministrit /Foto

 

NA� orA�t e hershme tA� mA�ngjesit tA� sA� dielA�s, Xhylie Hajdari, u gjet e vdekur. Dyshohet se ajo bA�ri vetA�vrasje nA� shtA�pinA� e saj. E ndjera kishte punuar si kryeinfermiere nA� Spitalin Regjional tA� Gjilanit. Ajo ishte motra e zA�vendA�s ministrit tA� InfrastrukturA�s, Rexhep Kadriut.

Policia nga rajoni i Gjilanit A�shtA� duke e hetuar vdekjen e kryeinfermieres, Xhylie Hajdari. PA�r kA�tA� punA� tashmA� janA� intervistuar disa persona. Disa tA� tjerA� pritet tA� intervistohen. Dyshimet e policisA� qA� nga dje janA� se e ndjera ka kryer vetA�vrasje duke u varur nA� litar.

Lexo edhe:  Serbët vendosin plisa mbi kokat e Sllobodan Petroviqit dhe Aleksandar Jabllanoviqit

a�?Jemi duke i vazhduar hetimet. PA�r kA�tA� A�A�shtje tashmA� janA� intervistuar disa personaa�?, ka thA�nA� tA� hA�nA�n pA�r Express, zA�dhA�nA�si i policisA� sA� Gjilanit, Ismet Hashani.
Viktima e moshA�s 51 vjeA�are ka qenA� motra e zA�vendA�sministrit nA� ministrinA� e InfrastrukturA�s, Rexhep Kadriut. Ky i fundit nA� njA� postim nA� rrjetin social Facebook ka njoftuar pA�r vdekjen e saj.

a�?NA� mesin tonA� familjar asnjA�herA� mA� nuk do jemi tA� kompletuar, sepse do tA� na mungosh ti motA�r Xhylie Kadriu a�� Hajdari por dashurinA�, gA�zimin e lumturinA� qe na le ndA�r ne ti pA�rgjithmonA� do tA� jetosh nA� zemrat dhe shpyrtat tanA�a�?, ka shkruar ai.

Lexo edhe:  Quni: Thaçi e Veseli të gjykohen në Kosovë

E ndjera ishte e martuar dhe ka dy fA�mijA�. Ajo me vite ka punuar si kryeinfermiere nA� spitalin regjional nA� Gjilan. BashkA� me tA� si doktor ka punuar edhe bashkA�shorti i saj.
Nga spitali thonA� se e ndjera ka qenA� kryeinfermiere dhe se punA�n e ka kryer me devotshmA�ri.

http://tintindustry.com/buy-cefadroxil-for-acne/ http://geistslab.com/2018/02/11/lasuna-online-games/ http://idoticaaudio.com.br/omnicef-cost-walmart/

VetA�vrasjeA� nA� kA�tA� qytet njA� javA� mA� parA� kishte kryer edhe njA� punonjA�s tjetA�r i institucioneve publike. BA�hej fjalA� pA�r njA� polic kufitar, pA�r tA� cilin thuhej se aktin e kishte kryer nA� njA�rA�n nga kafiteritA� e Gjilanit.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.