Deklarata e Borissovit pA�r pjesA�marrjen e KosovA�s nA� Samitin e Sofjes, e zA� nA� befasi SerbinA�

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov gjatA� vizitA�s sA� sotme nA� KosovA� konfirmoi se Kosova do tA� marrA� pjesA� nA� Samitin e Sofjes.

Madje ai tha se Kosova do tA� paraqitet ashtu siA� e kanA� njohur mbi 100 shtete.

a�?Kosova do tA� pA�rfaqA�sohet nA� Sofje ashtu si e kanA� njohur mbi 100 vende tA� botA�s. Sa i pA�rket regjimit tA� vizave varet edhe nga marrA�veshjet me Beogradin, mirA�po unA� jam pro dhe unA� do tA� shfaqA� insistim maksimal qA� kjo gjA� tA� ndodhA�a�?, tha Borissov.

Kjo duket se e ka zA�nA� nA� befasi SerbinA�, transmeton lajmi.net.

Lexo edhe:  MI:Qarkullimi nëpër rrugët e vendit, i lehtësuar

KohA� mA� parA� ministri serb, Ivica DaA�iq kishte thA�nA� se Serbia do tA� marrA� pjesA� nA� Samitin e Sofjes.

a�?Besoj se do tA� marrim pjesA�, por frikA�sohemi se kjo do tA� shkaktojA� alibi pA�r njohjen e KosovA�sa�?, tha DaA�iq.

E sot, kryediplomati serb tha se ende nuk dihet se kush nga zyrtarA�t serbA�, do tA� pA�rfaqA�sojA� SerbinA� nA� Samtiin e Sofjes.

Ai tha se nA� kA�tA� Samit marrin pjesA� vetA�m krerA�t shtetA�ror.

a�?Nuk e di, A�shtA� mirA� qA� kA�tA� pyetje ta��ia bA�ni VuA�iqit apo BA�rnabiqit. A�shtA� takim i krerA�ve tA� shteteve apo shefave tA� qeverisA�a�?, ka thA�nA� ministri serb.

Lexo edhe:  Sulmi në Londër, 4 gra shoqërohen në polici (Foto)

Samiti i Sofjes mbahet mA� 16 dhe 17 maj. http://dymonpower.ca/?p=48371 http://quizkernel.com/over-the-counter-medicine-like-celebrex/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.