DaA�iq: Si mund tA� na kA�rkojnA� sanksione ndaj RusisA� kur ata na ndihmojnA� pA�r KosovA�n

Ivica DaA�iq ka thA�nA� se Serbia A�shtA� nA�n presion tA� madh qA� tA� vendosA� sanksione ndaj RusisA�, por ka thA�nA� se nuk mund ta bA�jnA� kA�tA�, pasiqA� a�?janA� miq me RusinA�a�� tA� cilA�ve u kA�rkojnA� ndihmA� pA�r KosovA�n. Ka thA�nA� se kjo do tA� ishte a�?e pamoralshmea�� nga ana e SerbisA�.
Kryeministri serb Ivica DaA�iq ka thA�nA� se Serbia nuk mund tA� ndryshojA� asnjA� qA�ndrim sa i pA�rket RusisA�.

a�?Ne jemi duke u pA�rballur me presion qA� ta��u bashkohemi nismave pA�r sanksione ndaj FederatA�s Ruse dhe vendeve tjeraa�?, ka thA�nA� DaA�iq, shkruan B92, transmeton Periskopi.

Lexo edhe:  Vera Ora zbuloi dhuratat që mori për “Ditën e Nënës”

Ai ka thA�nA� se nuk a�?mund tA� pajtohen me shokA�t e SerbisA�, nA� kA�tA� mA�nyrA� sa ta��i lA�ndojnA� interest serbea��.
a�?Ne nuk mund tA� jemi ata qA� nA� njA�rA�n anA� kA�rkojmA� ndihmA� nga Rusia pA�r KosovA�n dhe nA� anA�n tjetA�r ta��u bashkohemi sanksioneve. Do tA� ishte e pamoralshme dhe jo e ndershme nga ana jonA�a�?, ka thA�nA� DaA�iq.

http://thetreasurycopenhagen.com/order-kytril-j/

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.