Manchmelow

Përbërësit -4 vezë (të verdhat) -100 gr sheqer -100 ml vaj -150 ml qumësht -1 lugë gjelle kakao -1 bustinë pluhur…

Lazanja me Kungull

Përbërësit -500 gr lazanjë (me vezë) -1 kg kungull -1 qepë -1 lugë gjalpë -60 ml vaj ulliri (ekstra i virgjër)…

Tavë Prizreni

Se pari coptojmë qepët dhe specat,pastaj marim një tigan e vendosim në zjarrë dhe hudhim vaj në të, pasi vaji të…

Revani me kadajif

Përbërësit 300 gr kadaif 1 luge te gjelles sheqer pluhur Për Revani 3 vezë 1 gote sheqer 1 gote qumësht 1/2 gota…

Brusketa irlandeze

Përbërësit 50 gr rukola 50 gr kaper 40 gr bukë (e zezë) 360 gr salmon (i tymosur) 60 gr gjalpë pak limon kripë (e…