Kek me fara

Përbërësit 150 gr miell 3 luge te vogla pluhur për pjekje 1 luge e vogle kripë 75 gr djathë i fresket ose krem…

Samun Pizza

Sot ju sjellim picën, ushqimin e preferuar të të gjithëve, në një mënyrë të re. Pitalka të shijshme të pjekura në…

Guaca

Përbërësit 250 gr gjalpë 5 lugë gjelle sheqer 1 sheqer vanilje 2 vezë 1 gotë uji qumësht i vakët tharm buke recel…

Peshk në skarë

Moti është ende i mirë, që të mund të shijojmë ushqime të skarës. Në vend të qofteve dhe specialiteteve të tjera me…

Pure nga kungulli

Një pjatë e thjeshtë, me pak përbërës dhe për më tepër shumë e shijshme. Për pure nga kungulli ju nevojiten: ▪ 800…

Manchmelow

Përbërësit -4 vezë (të verdhat) -100 gr sheqer -100 ml vaj -150 ml qumësht -1 lugë gjelle kakao -1 bustinë pluhur…

Lazanja me Kungull

Përbërësit -500 gr lazanjë (me vezë) -1 kg kungull -1 qepë -1 lugë gjalpë -60 ml vaj ulliri (ekstra i virgjër)…