Barcelona: S’jemi në dijeni se Neymar dëshiron të kthehet te ne

 

Bordi drejtues i Barcelonës mund të jetë arsyeshëm i shushatur pse disa prej lojtarëve të klubit po e diskutojnë publikisht kthimin e mundshëm të Neymarit, por zëdhënësi i bordit, Josep Vives, thotë se klubi nuk është në dijeni për një gjë të tillë.
Gjoja i palumtur, Neymar dëshiron të largohet nga Paris Saint-Germaini, vetëm një vit pas transferimit rekord botëror për 222 milionë euro nga Barcelona.

Për kthimin e tij në “Camp Nou” kanë folur publikisht dy lojtarët të klubit katalan, Ivan Rakitic dhe Philippe Coutinho.

Lexo edhe:  Fjalët e para të De Boer pas shkarkimit

“Nuk jemi në dijeni se Neymar dëshiron të kthehet në Barcelonë”, ka thënë Vives të hënën mbrëma.

“Braziliani e braktisi klubin dhe ne i uruan fat, që prej atëherë nuk ka ndodhur më asgjë”, ka shtuar ai.

 

Lexoni edhe: